Jak założyć biuro nieruchomości

Obecnie w Polsce rynek nieruchomości rozkwita. Dlatego też agencja nieruchomości jest naprawdę właściwym i przy odrobinie starań opłacalnym pomysłem na własny biznes.

Jak założyć własną agencję nieruchomości

Istotnym uproszczeniem jest na pewno to, że od roku 2014 pośrednik nieruchomości nie musi starać się o nabycie licencji zawodowej.

Zanim przystąpimy do załatwiania którychkolwiek formalności powiązanych z zakładaniem działalności, należałoby wiedzieć czym tak konkretnie biuro nieruchomości się trudni.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Pierwszorzędnym ich zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy stronami planującymi nabyć, spieniężyć lub użyczyć daną nieruchomość. Nadto pracownicy biura nieruchomości dla swoich klientów weryfikują stan prawny i faktyczny nieruchomości, prowadzą negocjacje pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Wracając do tematu działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może realnie każdy, wystarczy że posiada zdolność do czynności prawnych. Kierowanie biurem nieruchomości może przebiegać w kliku odmianach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Warto także wiedzieć, że taka działalność gospodarcza musi być ewidencjonowana jeśli chodzi o sprzedaż – wskazane będzie więc zakup kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments