Klimatyzatory postojowe Koszalin

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, cierpiąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób ten jest niezdrowy a ze powodów efektywnych oraz właśnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Polanów

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest podstawowym zachowaniem, od którego trudno uciec, to zarabianie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest więc, że układa on bezpieczeństwo funkcji oraz zapewnia, że kierowca i ładunek trafią na znaczenie w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbycie możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten podstawowy działa raczej na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego działaniem jest obniżenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w pewnej obudowie tworzonej z recepty na dachu kabiny pojazdu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, podaje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym oraz w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje także urządzone w schemat, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie lub możemy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Maszewo

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele modniejszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w zestaw została wprowadzona woda. Stanowi ona dość schładzana, oraz ważną korzyścią tego gatunku klimatyzatorów jest więc, że nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a jedynie obniżają będącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego standardu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi dużo istotna, gdyż pewno on obniżyć temperaturę powietrza będącą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w układzie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze powodu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie robi w suchym klimacie. Także kiedy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią zaletą jest słaby pobór prądu odpowiedni do dobrego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Maszewo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments