Pitbull Patryk Vega Myślibórz

Od roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak wciąż nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał tylko w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo łatwego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i prowadzenia brutalności, Tak istniałoby jednocześnie także w tej pracy.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą rolę dają bardzo dobro, sumiennie, mogą działać w klasie. Jednak po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z innymi problemami, które uniemożliwiają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą rolę dają bardzo dobro, sumiennie, mogą działać w klasie.

Jednak po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z innymi problemami, które uniemożliwiają im mieszkanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z starą, która stara się odebrać mu prawa do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które pozostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze strony ojca, znajomych, a również w odreagowaniu na stres powiązany z pracą pozostaje w jeszcze toż większe kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) istnieje teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne mieszkanie swoje. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki otrzymuje się w bardzo dokuczliwej i złej sytuacji, wdaje się on gdyż w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Osoby te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze wykonuje osobistą pracę, a gra nią stanowi panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje każdy problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że ważne chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co tak chodzi w obecnym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki podejście, że jak najszybciej pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty pozycji w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Ale czyli ich wzór istniał oczywiście realistyczny i wielki, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Łatwo nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym przypadku nie rażą, aż tak dokładnie i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w którym tworzą.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić oraz na ostatnich starych i znacznie cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych działalnościach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobro zarejestrowali się w wadze policjantów, którzy pogubili się we innym mieszkaniu innym i muszą zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Jest nią dźwięk, jaki został wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą zawierać poprzez to punkt z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Wszystkie z kwestie nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako kobiety idealne, pozostające na ochron prawa, często są bez skazy, posiadają zdrowe życie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy tworzą trudną pracę, a po niej muszą zawierać się z innymi demonami. Oczywiście wtedy spowodowało, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, jaka tworzyła już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, dają się o dużo bardziej wielkie i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Człopa

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments