Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pracę tylko paru godzin dziennie. Warunki ujawniają się być mało idealne. Niestety coraz częściej ukazuje się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na gładką a wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja angażująca się sprzedawaniem problemów z pozostałej dłoni i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te wykonywane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma określa się kreatywnością i komponuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, który pokazuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce to pamięta liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy wtedy wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o właściwy związek z klientem, a gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te nie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i zapewnia, iż będziemy iść w nazwie o odpowiedniej jakości. Obiecują nam radę oraz ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób stanowi wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać posiada ta rola, a jedyne, czego się dowiadujemy to to, że do naszych posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić takie wątpliwości. Istnieje wtedy jedna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie podaje także swojego imienia, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na sprzedaż punktów na swym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć jesteśmy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ukazuje się jednak, że klienci nie tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W kontraktu z tym, że sprzedajemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W wypadku, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, może ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacji od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wyrażają się sprytem, gdyż w wypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, wtedy on weźmie konsekwencje ich żyć. Dlatego toż właśnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż to jednak my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie docierają do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić daleko wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety istnieje więc kluczowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dodała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać opisane nasze obowiązki. Trzeba śledzić na obecne oferty, w których nie zostały podane fakty a te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego standardu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, jacy będę wybierali wziąć z usług oszusta. Im regularnie będziemy zakładać na policję tego standardu ogłoszenia, tym zwyczajnie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments